Forum tutaj możesz nauczyć się wiele o elfach i ich obyczajach Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 klimatyzacja wentylacja w domu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jacko
Zwykły uczeń
Zwykły uczeńDołączył: 19 Lut 2012
Posty: 25 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:54, 20 Lut 2012 Powrót do góry

Słucham właśnie konferencji Premiera, Marszałka i dochodzę do wniosku, że trochę więcej osób okupuje stanowiska. Narozrabiali w Polsce, teraz próbują odgrodzić nas od Europy. Proponujemy Państwu szeroka gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych] przyjaznych użytkownikowi [link widoczny dla zalogowanych] wykorzystujących najnowsze technologie [link widoczny dla zalogowanych]. Urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] do nabycia bezpośrednio w naszej firmie. Zapewniamy usługi w zakresie montażu oraz późniejszego serwisu klimatyzacji gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego [link widoczny dla zalogowanych].

Nasza firma oferuje szeroką gamę urządzeń [link widoczny dla zalogowanych], kurtyn powietrznych, osuszaczy i nagrzewnic powietrza. Dokładnych informacji w zakresie parametrów technicznych [link widoczny dla zalogowanych] lub przeznaczenia poszczególnych urządzeń [link widoczny dla zalogowanych]udzieli Państwu pracownik naszej firmy . Zapraszamy do kontaktu z nami. W trosce o zagwarantowanie prawidłowego [link widoczny dla zalogowanych] funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych, pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie konserwacji [link widoczny dla zalogowanych], oraz stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
Sprężarki chłodnicze i klimatyzacyjne służą do sprężania czynnika chłodniczego w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacji, służących do chłodzenia powietrza, wody lub odprowadzanie ciepła z otaczającego [link widoczny dla zalogowanych] powietrza czy wody chłodzącej. W tego typu instalacjach najczęściej stosowane czynniki chłodnicze to amoniak lub HCFC. Agregat skraplający TM to zbudowane z podzespołów Danfoss urządzenie chłodnicze, które zapewnia szybką, łatwą instalację oraz wysoką efektywność energetyczną urządzeń [link widoczny dla zalogowanych]. Zwartą nowoczesna konstrukcja, solidna, stalowa, estetyczna obudowa – zapewniają cichą pracę, bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na czynniki atmosferyczne.
Podczas cyklu chłodniczego czynnik roboczy jest zasysany przez sprężarkę, a następnie w procesie politropowym sprężany – jego ciśnienie oraz temperatura rosną, a objętość właściwa się zmniejsza. Sprężarki tego typu zwiększają ciśnienie czynnika roboczego od 2-5 bar do ponad 25 bar.
Wszystkie agregaty klimatyzacji mają kompletną instalację elektryczną i przechodzą testy fabryczne. Urządzenia te cechuje wyjątkowa łatwość instalacji: wystarczy zamontować agregat, podłączyć sterownik, połączyć z obiegiem parownika [link widoczny dla zalogowanych] dwoma przyłączami lutowanymi, napełnić układ czynnikiem chłodniczym, włączyć zasilanie i skontrolować poprawność rozruchu oraz wydajność chłodzenia.
Stosunek ciśnienia czynnika opuszczającego sprężarkę do ciśnienia parowania powinien wynosić około 10, ponieważ w innym przypadku wzrost temperatury czynnika roboczego podczas sprężania mógłby być zbyt duży. Gorący gaz po opuszczeniu sprężarki trafia na skraplacz gdzie oddaje ciepło.
Proponujemy, aby przeglądy [link widoczny dla zalogowanych] wykonywać dwa razy w roku, a w przypadku niekorzystnego środowiska dla pracy klimatyzatora co trzy miesiące, co pozwoli utrzymać urządzenia [link widoczny dla zalogowanych] w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy klimatyzatorów zapewnią maksymalną wydajność chłodniczą i zminimalizują ryzyko wystąpienia [link widoczny dla zalogowanych].

Zajmujemy się również serwisowaniem urządzeń grzewczych, [link widoczny dla zalogowanych], oraz chłodniczych. Usługi świadczone przez naszą firmę obejmują również obszary z zakresu elektryki, energetyki i [link widoczny dla zalogowanych]. Wykonujemy także pomiary instalacji elektrycznych.

Zgłoszenia serwisowe
Zgłoszeń serwisowych [link widoczny dla zalogowanych] można dokonywać drogą telefoniczną pod numery podane w zakładce kontakt lub poprzez wysłanie na nasz adres e-mail wypełniony druk zgłoszenia[link widoczny dla zalogowanych] udostępniony poniżej. Specjalnie dla Państwa udostępniliśmy również formularz [link widoczny dla zalogowanych]gotowy do wypełnienia na naszej stronie, który udostępniamy poniżej. Wysłane w ten sposób zgłoszenie trafi bezpośrednio na naszą skrzynkę poczty elektronicznej.


[link widoczny dla zalogowanych] - najpopularniejsza i najtańsza. Zubożałe powietrze wywiewane jest za pomocą [link widoczny dla zalogowanych] wykorzystując zjawisko podciśnienia. Świeże powietrze [link widoczny dla zalogowanych] dostaje się do pomieszczeń za pomocą nieszczelności w oknach, drzwiach i przegrodach budowlanych. Niestety nowoczesne technologie [link widoczny dla zalogowanych] zapewniają niezwykle szczelne budynki, przez co naturalna możliwość nawiewu świeżego powietrza jest niezwykle ograniczona, prawie niemożliwa. Wręcz przeciwnie, następuje odwrócenie ciągu w przewodach wentylacyjnych i powietrze zamiast wywiewać jest zasysane do pomieszczeń. Wtedy też dodatkowo stosuje się nawiewniki powietrza lub nasady kominowe. Na sprawność wentylacji naturalnej wpływają też warunki pogodowe, różnica temperatur, kształt dachu, wysokość komina itp.
Potrzebujesz [link widoczny dla zalogowanych] kasetonowego, ale masz mało miejsca na jego instalację klimatyzacje? Rozwiązaniem jest nowy [link widoczny dla zalogowanych] 1-kierunkowy typu Slim firmy Samsung. Wyjątkowo smukły design ułatwia instalację, zapewniając jednocześnie doskonałą dystrybucję powietrza i cichą pracę.Okupacja budynków rządowych przez funkcjonariuszy tegoż rządu (m.in. wymienionych ministrów) jest dobrym znakiem! Świadczy o bliskim końcu tego rządu.
Wnoszę to z obserwacji sytuacji politycznej w Kanadzie. Gdy dogorywał tam socjaldemokratyczny (na północnoamerykańską modłę) rząd NDP w prowincji Ontario, już na kilka miesięcy przezd przegranymi przez nich wyborami, jego funkcjonariusze barykadowali się tam przed społeczeństwem, nie przybywali na spotkania ze strajkującymi grupami zawodowymi, a w końcu, jak niosła wieść, sprowadzili do ratusza w Toronto materace, śpiwory i termosy, i tak dotrwali do swego „doomsday”. Czego i PiS-owi życzę.
Wentylacja mechaniczna - (w tym mechaniczna nawiewiewno-wywiewna i mechaniczna wywiewna). Obieg i wymiana powierza wymuszony jest przez [link widoczny dla zalogowanych] lub centrale wentylacyjne. W pełnej [link widoczny dla zalogowanych] mozna precyzyjnie określić ilość wymian powietrza na godzinę w danym pomieszczeniu. Wentylacja mechaniczna wywiewna ma nwyiew wymuszony dzięki układowi wentylatorów. Nawiew jest naturalny.
Cztery kierunki nawiewu powietrza w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami stanowią idealne rozwiązanie dla lokalizacji z małą przestrzenią nad sufitem. Możliwość [link widoczny dla zalogowanych] w modułach 600x600 pozwala na wykorzystanie tego typu klimatyzatorów w większości systemów sufitów podwieszanych.


[link widoczny dla zalogowanych]
Oferowane przez Nas [link widoczny dla zalogowanych] stosowane są opcjonalnie przy budowie oczyszczalni M-BOŚ, jako przepompownie ścieków lub wody oczyszczonej.
Mogą być również stosowane i montowane bez oczyszczalni, jako zbiorniki pozwalające zgromadzić zapas oczyszczonej wody, którą można wykorzystać do podlewania, mycia samochodów itp.
Przepompownie i [link widoczny dla zalogowanych] można również montować do innego typu oczyszczalni, które Państwo posiadacie. Mogę służyć one do przepompowywania ścieków do istniejących szamb. Przepompownie i [link widoczny dla zalogowanych] mają wiele zastosowań.
Nasza Firma poza w/w przepompowniami wykonuje również przepompownie na zamówienie pod konkretną specyfikację.
to oczyszczalnia przeznaczona [link widoczny dla zalogowanych] dla maksymalnie pięciu użytkowników. Jej działanie oparte jest na zasadzie osadu czynnego, dzięki któremu zanieczyszczenia organiczne zostają przetworzone na wodę, dwutlenek węgla, związki mineralne oraz biomasę osadu czynnego.

Zaletą oczyszczalni jest łatwy i szybki montaż, brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów oraz bardzo niskie koszty eksploatacji.

Ze względu na niewielką powierzchnię potrzebną do instalacji, oczyszczalnie [link widoczny dla zalogowanych] bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dysponowania małą powierzchnią terenu.
Dzięki stosowaniu metody produkcyjnej ROTOMOULDING, oczyszczalnie są szczelne, trwałe oraz odporne na korozję i substancje agresywne, zawarte w ściekach!
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
JAKOŚĆ
Wysoka skuteczność oczyszczania ścieków [link widoczny dla zalogowanych]
Materiał konstrukcyjny (polietylen) odporny na zniszczenia oraz korozję
Filtr doczyszczający zainstalowany na wylocie osadnika
WYGODAJak zazwyczj rozwazane sa wszystkie mozliwosci poprawienia sytuacji w sluzbie zdrowia z wyjatkiem rozwiazanie najprostszego i najbardziej naturalnego w systemie kapitalistycznym. Tym zas jest prywatyzacja uslug medyczno-dentystycznych oraz system kilku firm ubezpieczeniowych gdzie kazdy moglby zakupic takie ubezpieczenia na jakie go stac. Wzajemne wspolzawodnictwo o pacjenta wsrod opiekodawcow doprowadziloby, po krotkim okresie relaksacji, do pojawienia sie racjonalnych cen za uslugi. Co wiecej nikt nikomu by nie musial niczego zawdzieczac ani tez walczyc o nalezne mu swiadczenia. Zasada place i wymagam dziala niezawodnie.
Łatwy i szybki montaż
Możliwość ciągłej kontroli pracy oczyszczalni [link widoczny dla zalogowanych]
Brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów, dzięki podziałowi osadnika zapewniającego lepszą jakość oczyszczania
Proste i małe wymiary urządzeń
Możliwość stosowania [link widoczny dla zalogowanych] na niewielkich terenach
Możliwość stosowania przy wysokim poziomie wód gruntowych, a także przy występowaniu gruntu trudno przepuszczalnego
Zachęcamy do kontaktu [link widoczny dla zalogowanych] i wysyłania zapytań ofertowych.
Po uzyskaniu od Państwa informacji o danym urządzeniu, przygotujemy indywidualną ofertę.


[link widoczny dla zalogowanych] umożliwiają pełną kontrolę temperatury. Stworzenie [link widoczny dla zalogowanych] komfortowych warunków dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dla jak najlepszego samopoczucia. [link widoczny dla zalogowanych] daje nie tylko poczucie komfortu, ale również zwiększenie wydajności, uczucie świeżości i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz.

GRZANIE
[link widoczny dla zalogowanych] to nie tylko możliwość chłodzenia latem. Mogą być one wyposażone w pompę ciepła , rozwiązanie to umożliwia grzanie w okresach przejściowych, czy też użycie [link widoczny dla zalogowanych] jako jedyne źródło ciepła zimą. Jest to przyjazna alternatywa dla środowiska w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ pobiera ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia. Pompy ciepła są do pięciu razy bardziej energooszczędne niż tradycyjne systemy grzewcze.

WENTYLACJA
Z [link widoczny dla zalogowanych] może być zintegrowana wentylacja która wyrzuca zużyte powietrze a wprowadza czyste powietrze z zewnątrz.

OCZYSZCZANIE
[link widoczny dla zalogowanych] wyposażone są w różnego rodzaju filtry (standardowe siatkowe, węglowe, plazmatyczne), które w zależności o rodzaju klimatyzatora mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zabijać wirusy i grzyby.
Przede wszystkim należy pamiętać o unikaniu szoku termicznego. Kiedy w upalne dni temperatura na zewnątrz pomieszczenia sięga 30 stopni Celsjusza temperaturę wewnątrz pomieszczenia należy ustawić o 5 do 7 stopni niższą (nie więcej). Jeśli ustawiona temperatura wewnątrz będzie niższa np. 20 stopni Celsjusza po [link widoczny dla zalogowanych] opuszczeniu pokoju i wyjściu na zewnątrz nasz organizm będzie nagle narażony na temperaturę aż o 10 stopni C wyższą. Przeżyjemy mały szok termiczny, który może być przyczyną kataru, czy zapalenia gardła. Oczywiście, nasza wrażliwość na różnice temperatur jest cechą bardzo indywidualną.
dyby narod podtrzymywal taka potencje jak p.Kaczynscy rachunki demograficzne wygladaly by bardzo przasnie . J. Kaczynski w swoich rachunkach wzorowal sie zapewnie na wskaznikach podsunietych mu przez prokuratora prowadzacego sexafere w Samoobronie. Potraktowal je na chlopski rozum bo sam dysponuje tylko wiedza zaczerpnieta z ksiazek czytanych z latarka pod kocem . Ksiazki napewniej byly wydane jeszcze przed wojna i w oczywisty sposob mialy posklejane kartki . Stad wiedza Premiera na temat procesow demograficznych nad Wisla jest wyrywkowa , spaczona i wywolala powsciagliwy usmiech A.Merkel.
Nie ustawiać nawiewu z jednostki wewnętrznej klimatyzatora bezpośrednio na siebie i nie tworzyć sytuacji przebywania w „zimnym przeciągu”.

I ostatnia prosta zasada zdrowego korzystania z klimatyzacji. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie przed opuszczeniem klimatyzowanego pomieszczenia, w którym przebywamy dłuższy czas, zwiększyć temperaturę w pokoju, bądź też wyłączyć [link widoczny dla zalogowanych] . Powolny wzrost temperatury w pomieszczeniu zmniejszy różnicę temperatur i pozwoli uniknąć szoku termicznego.
No bo właściwie tylko Europa może im zaszkodzić. Już im szkodzi, bo uświadomiła lekarzom, pielęgniarkom ile powinien zarabiać specjalista. Stopniowo uświadamiać będą to sobie inne grupy zawodowe (czekamy na dziennikarzy!). Na razie bracia uświadamiają Europie co ją czeka, gdy Polska będzie miała więcej głosu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jacko
Zwykły uczeń
Zwykły uczeńDołączył: 19 Lut 2012
Posty: 25 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:56, 20 Lut 2012 Powrót do góry

Okupacja budynków rządowych przez funkcjonariuszy tegoż rządu (m.in. wymienionych ministrów) jest dobrym znakiem! Świadczy o bliskim końcu tego rządu.
Wnoszę to z obserwacji sytuacji politycznej w Kanadzie. Gdy dogorywał tam socjaldemokratyczny[link widoczny dla zalogowanych] optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone [link widoczny dla zalogowanych] na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom [link widoczny dla zalogowanych] oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży [link widoczny dla zalogowanych] klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku [link widoczny dla zalogowanych] naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, [link widoczny dla zalogowanych] firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z [link widoczny dla zalogowanych] i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych [link widoczny dla zalogowanych] (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących [link widoczny dla zalogowanych] i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

Obok tradycyjnych metod odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] proponujemy Państwu nową, profesjonalną metodę czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Nowoczesne urządzenie ultradźwiękowe Refresh-o-mat wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1.7 MHz) i rozpyla substancję czynną o średnicy 5 mikronów. Tak rozpylona substancja wypełnia [link widoczny dla zalogowanych]oraz przedostaje się do kanałów powietrznych, [link widoczny dla zalogowanych] i omywa cały parownik klimatyzacji. Urządzenie i zastosowany środek do odkażania i dezynfekcji układów klimatyzacji, pozwala na dogłębne i skuteczne oczyszczenie kanałów powietrznych oraz [link widoczny dla zalogowanych] min. z grzybów, pleśni, bakterii i wirusów wydzielających nieprzyjemne [link widoczny dla zalogowanych] oraz powodujące stany chorobowe i alergie. Do odkażania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] stosowany jest środek Refresh, natomiast do odświeżania wnętrz pojazdów środek Car Refresh. Środek ten usuwa i eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe w wyniku palenia tytoniu, emisji plastiku, przewożenia zwierząt, żywności itp. Środek roztacza przyjemną woń i na długo odświeża wnętrze pojazdu!
Cały [link widoczny dla zalogowanych] przebiega w trzech etapach i trawa około 2,5 godziny
W ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem na odgrzybianie układu A/C stało się ozonowanie. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu naturalnego składnika środowiska którym jest ozon.
Czym jest ozon?
Ozon jest nietrwałym związkiem 3 [link widoczny dla zalogowanych] atomowego tlenu. Charakterystyczny zapach powietrza po burzy to właśnie ozon. Ozon jest bardzo nietrwałą cząsteczką i dąży do utlenienia wiec pozbycia się jednego z atomów tlenu, poprzez połączenie się z innym atomem i utlenienie go.
Właśnie to zjawisko utleniania ma tak mocne właściwości dezynfekcyjne [link widoczny dla zalogowanych] Ozon utlenia wszelkie grzyby, pleśń, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy. Jest to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji.
Dzięki ozonowi jednocześnie dezynfekowany jest układ A/C oraz odświeżane wnętrze pojazdu. Urządzenie CLMA produkcji włoskiej firmy IAM zapewnia doskonale dopasowaną ilość wytwarzanego ozonu, tak aby nie uszkodzić tapicerki ani innych elementów pojazdu.
Taki sposób odgrzybiania i dezynfekcji [link widoczny dla zalogowanych] jest „zdrowy” gdyż wykorzystujemy wówczas siły natury.

Z powodzeniem realizujemy wszystkie zagadnienia z wentylacji [link widoczny dla zalogowanych]. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w [link widoczny dla zalogowanych] komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także [link widoczny dla zalogowanych]precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci kanałów nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego,[link widoczny dla zalogowanych].
Nasza następna oferta dla Państwa to [link widoczny dla zalogowanych]. Firma zajmuje się instalacją oraz serwisem klimatyzacji samochodowych do wszystkich marek samochodów osobowych i dostawczych. Klimatyzacja samochodowa ma bardzo duze znaczenie zarówno dla podrózujących samochodem jak i przewozonych produktów czy towarów.

Sprowadzamy na życzenie klienta wybrane urządzenia wszystkich dostępnych[link widoczny dla zalogowanych]. Fachowość oraz doświadczenie pozwalają nam na obsługę Państwa według najlepszych, europejskich standardów. Nasza kadra posiada niezbędne kwalifikacje oraz wiedzę potrzebną do spełnienia Państwa oczekiwań. Posiadamy również cały potrzebny sprzęt do obsługi flot samochodowych.

Aby [link widoczny dla zalogowanych]funkcjonowała poprawnie potrzebne są coroczne przeglądy instalacji. W ramach przeglądów klimatyzacji wykonujemy następujące usługi:

- Odkażanie [link widoczny dla zalogowanych]
- Wymianę filtra przeciwpyłowego
- Oczyszczanie skraplacza
- Kontrolę podzespołów
- Sprawdzanie parametrów pracy urządzenia
- Sprawdzenie ciśnienia w układzie
- [link widoczny dla zalogowanych]

(UWAGA ! PROMOCYJNY PRZEGLĄD [link widoczny dla zalogowanych] W CENIE 170 PLN BRUTTO NIE UWZGLĘDNIA WYMIANY FILTRA PRZECIWPYŁOWEGO)


 szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
 kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i [link widoczny dla zalogowanych], wentylacyjnych i chłodniczych.
 kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane [link widoczny dla zalogowanych]
 szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
 prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego [link widoczny dla zalogowanych]
 serwis i [link widoczny dla zalogowanych]
Podejmiemy się każdego zlecenia.
Z powodzeniem realizujemy wszystkie [link widoczny dla zalogowanych]. Specjalizujemy się w obróbce powietrza świeżego i zużytego, zapewniając w wentylowanych pomieszczeniach komfort cieplny. Potrafimy nadać powietrzu odpowiednie parametry temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz czystości o dowolnej wymaganej dokładności (także klimatyzacja precyzyjna). Dzięki zastosowaniu rekuperacji (odzysku ciepła) osiągamy niższe koszty eksploatacyjne projektowanych układów. Za pomocą sieci [link widoczny dla zalogowanych] nawiewno-wywiewnych jesteśmy w stanie doprowadzić powietrze do dowolnego pomieszczenia (strefy), zapewniając wygodę i przyjemność użytkowania biur, mieszkań, sklepów lub procesów produkcyjnych w przemyśle. Wszystko to oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, we współpracy z architektami i technologami, przy zachowaniu estetyki i szybkiego, [link widoczny dla zalogowanych].
[link widoczny dla zalogowanych],
Zasadę działania [link widoczny dla zalogowanych] koalescencyjnego przedstawia poniższy schemat- [link widoczny dla zalogowanych] są urządzeniami przepływowymi, w których następuje wydzielenie zarówno lżejszych od wody substancji ropopochodnych jak [link widoczny dla zalogowanych] , i cięższej od wody zawiesiny. Na wlocie wyposażonym w deflektor znajduje się osadnik, służący do zatrzymywania zawiesiny łatwo opadającej. Następnie ścieki poprzez kratę rzadką wpływają do komory wlotowej, kierującej ścieki do wkładu wielostrumieniowego, umieszczonego w dolnej części komory koalescencyjnej. We wkładzie wielostrumieniowym o przepływie współprądowym następuje koalescencja cząstek substancji ropopochodnych i ich wypływanie w postaci kropli na powierzchnię oraz sedymentacja części zawiesiny i jej opadanie do przestrzeni podfiltrowej. Następnie ścieki wpływają poprzez zasyfonowy odpływ [link widoczny dla zalogowanych] wyposażony w automatycznie zamknięcie pływakowe (zamykające się w chwili przepełnienia zgromadzonymi substancjami ropopochodnymi) do odbiornika naturalnego lub kanalizacji. Korpusy [link widoczny dla zalogowanych] wykonywane są z: żeliwa szarego, betonu, stali powlekanej farbami termoutwardzalnymi, tworzyw sztucznych. [link widoczny dla zalogowanych] koalescencyjne muszą być poprzedzone odpowiedniej wielkości osadnikami wstępnymi. W przypadku większych zlewni stosuje się przed [link widoczny dla zalogowanych], zbiorniki retencyjno-akumulacyjne wyposażone w odpowiednią armaturę regulującą, która to dozuje określony z góry dopływ ścieków do separatora (powierzchniowe regulatory dopływu). Każdy [link widoczny dla zalogowanych] zarówno grawitacyjny jak i koalescencyjny musi posiadać urządzenia zabezpieczające, które w sposób automatyczny, bez ingerencji człowieka zamykają odpływ ścieków z separatora, po uzyskaniu maksymalnej pojemności przetrzymania. Pojemność ta jest różna dla różnych typów separatorów.
Zamknięcie automatyczne [link widoczny dla zalogowanych] jest bardzo istotne, ponieważ wymusza konserwację separatora oraz w przypadku nagłego wycieku oleju zawór natychmiast zamyka odpływ, co całkowicie zapobiega skażeniu odbiornika.
Separator działa podobnie jak filtr. Zatrzymuje wszystko, co trafia do odkurzacza. Worek separatora może być wykonany z papieru (jednorazowy) lub tkaniny (trzepiemy co pewien czas, jak worki dawnych odkurzaczy). Możemy się również spotkać z tzw. separatorami odwróconymi. Są to worki [link widoczny dla zalogowanych], przez które przepływa powietrze zawierające kurz.
Po wyłączeniu silnika, gdy przestaje działać siła odśrodkowa, kurz opada z worka do zbiornika. Ciekawym rozwiązaniem jest separator wodny, [link widoczny dla zalogowanych] który tuż przed jednostką centralną spryskuje wodą zanieczyszczone powietrze a osad gromadzi w zbiorniku.
Po napełnieniu zbiornika zawartość jest automatycznie odprowadzana do kanalizacji, zatem jest to urządzenie całkowicie samoobsługowe, wymaga jednak doprowadzenia do niego instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
Specjalne separatory (instalowane między [link widoczny dla zalogowanych] wężem a gniazdem) pozwalają na używanie funkcji „mokrych”, jak pranie dywanów, [link widoczny dla zalogowanych] osuszanie mokrych powierzchni, mycie okien. Dzięki innemu separatorowi wybierzemy popiół z kominka nie rozpylając [link widoczny dla zalogowanych] ani odrobiny we wnętrzu domu.
Separatory lamelowe należą do jednych z najczęściej montowanych urządzeń. Poprzedzone są zwykle osadnikami. Oczyszczanie ścieków [link widoczny dla zalogowanych]
następuje w komorze Te Kaczory to prawdziwe przekleństwo dla Polski. Już mi rozwaliły stosunki z teściami (czytelnicy dwu tabloidów: Wprost i Faktu), zacząłem się kłócić ż żoną po 20 latach bezkonfliktowego małżeństwa, Polskę właściwie jako społeczeństwo juz rozwaliły, przez szczucie na siebie różnych grup społecznych, teraz rozwalają Unię, szczując na siebie kraje duże i małe, starą Unię i nową. No i jak jeszcze zaczną walczyć z islamem, przez preambułę, to przez wojny religijne doprowadzą do globalnej katastrofy. Strach się bać.separacji i uzyskuje się dzięki wykorzystaniu zjawiska flotacji i sedymentacji poprzez skierowanie poziomego przepływu wód przez sekcje lamelowe, Często stosowanym typem separatora jest separator koalescencyjny z tzw." wkładem gąbkowym" wykonanym z tworzywa olejowfilowego. Podobnie jak we wcześniej przedstawionych typach separatorów oczyszczanie ścieków następuje przez wykorzystanie zjawiska [link widoczny dla zalogowanych] sedymentacji i flotacji. Te dwa procesy wspomagane są koalescencją która zachodzi podczas przepływu ścieków przez wkład wykonany ze specjalnego materiału na powierzchni której małe Niestety po dzisiejszym dniu pogłębiło się moje mniemanie, że my Polacy(specjalnie napiasałem my bo nie mogę się odżegnywać od pochodzenia) jesteśmy najgłupszym, najbardziej małostkowym i najbardziej zawistnym społeczeństwem…
…i do Scintilli, od 10 lat jestem ordynatorem pewnego oddziału ,na prowincj, mimo położenia, w rankingach oddziałów na niezłym miejscu (nie będę mówił jaki to oddział i i co za specjalność nie ma to znaczenia) gdyby nie ja i mój zespół nie mieli byśmy dobrej opinii, nie tylko w gazecie, wszystko jest zależne od ilości wiedzy pomnożonej przez uśmiech i chęć bycia człowiekiem, w tej miernocie która nas otacza
mimo przynoszenia ewidentnych dochodów materialnych dla szpitala, oddział ma 20 letnie łóżka sprowadzone za Mazowieckiego z Holandii, okna w oddziale nie wymieniane od 30? lat, wszystko jest stare i rozpadające się, mój gabinet umeblowałem sobie za własne pieniądze nie mogąc uzyskać niczego od dyrekcji, a leki które powinien szpital kupować w sposób pseudo”korupcyjny” uzyskuję od firm farmakologicznych przekazujących darowizny na oddział, myślę, że w całej Polsce te darowizny obniżają koszt prowadzenia farmakologicznego o jakieś 50%… nikt o tym ani nie myśli albo nie wie
wszędzie mizeria i żebractwo szkoda gadać ja też już szukam pracy za granicą mimo prawie 50 na karku[link widoczny dla zalogowanych] krople olejowe tworzą większe skupiska i flotują ku powierzchni ścieków. W separatorze tej konstrukcji ważnym elementem jest pływak zamykający odpływ z urządzenia gdy objętość zgromadzonych cieczy lekkich osiągnie maksymalną wartość.

(na północnoamerykańską modłę) rząd NDP w prowincji Ontario, już na kilka miesięcy przezd przegranymi przez nich wyborami, jego funkcjonariusze barykadowali się tam przed społeczeństwem, nie przybywali na spotkania ze strajkującymi grupami zawodowymi, a w końcu, jak niosła wieść, sprowadzili do ratusza w Toronto materace, śpiwory i termosy, i tak dotrwali do swego „doomsday”. Czego i PiS-owi życzę.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
jacko
Zwykły uczeń
Zwykły uczeńDołączył: 19 Lut 2012
Posty: 25 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:14, 30 Maj 2013 Powrót do góry

Klimatyzacja utrzymuje optymalną (wybraną przez jej użytkownika) temperaturę w pomieszczeniu. Zwiększając Twój komfort w upalne dni. Oprócz [link widoczny dla zalogowanych] temperatury, klimatyzacja dba o odpowiednią wilgotność powietrza, która pozwala Ci swobodnie oddychać.
Dodatkową zaletą klimatyzacji, jest filtrowanie powietrza. Dzięki niemu w powietrzu nie ma zarazków, ani innych zanieczyszczeń. Klimatyzacja jest więc nie tylko [link widoczny dla zalogowanych] komfortowa, ale zdrowa, co jest szczególnie
ważne dla osób cierpiących na wszelkiego typu alergie i uczulenia.
Klimatyzacja ma też swoje zastosowanie w pomieszczeniach przemysłowych, wszelkiego rodzaju magazynach, chłodniach lub serwerowniach, gdzie istotne jest utrzymywanie jest [link widoczny dla zalogowanych] właściwej temperatury powietrza potrzebnej do sprawnego działania urządzeń lub odpowiedniego przechowywania produktów.
Korzyści
 przyjemna atmosfera w upalne dni
 właściwa wilgotność powietrza ułatwi oddychanie
 czyste powietrze
Montaż
Klimatyzację można instalować tylko w zamkniętych pomieszczeniach, a jej konstrukcja zależy od Twoich potrzeb i typu budynku.
Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań. Wystarczy, że do nas zadzwonisz i opowiesz w paru zdaniach czego potrzebujesz i gdzie klimatyzacja ma być zamontowana.
Instalujemy systemy klimatyzacji w domach, biurach i pomieszczeniach przemysłowych.
Wybierz profesjonalistów. Nasza firma działa na rynku od 8 lat, a nasi pracownicy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w branży. Dzięki najwyższej jakości obsługi
[link widoczny dla zalogowanych] i zadowolonym Klientom, stale rozwijamy się oferując Ci jeszcze więcej możliwości.
Ja prostaczek, też nie potrafię ogarnąć moim małym rozumkiem tego, co w sprawie pani Sawickiej zadecydowały dwa kolejne sądy. Jak to jest możliwe, że w końcu dwa te same sądy orzekły skrajnie różne wyroki? Nie pojmuję zwłaszcza uniewinnienia z jednoczesnym stwierdzeniem, że oskarżona pieniądze jednak wzięła. Kładę to jednak na karb mojego zwapnionego małego rozumku.
Dobra, a teraz niech nam pani gospodyni odpowie (jeśli oczywiście zechce): dlaczego się tak dziwi obstrukcji prokuratur i sądów w sprawach głośnych nadużyć IV RP, skoro sam premier Tusk długo po wyborach trzymał na swojej piersi tą gadzinę Kamińskiego?
A tak w ogóle, to proponuję mediom wyłączyć prąd – znikną wszelkie partie polityczne i nikt tego nie zauważy.
Co sądzicie o Ustawie wchodzącej w życie 1 go stycznia wprowadzającej obowiązek oceny energetycznej raz na 5 lat urządzeń klimatyzacyjnych powyżej 12 KW.
Tu nie trzeba czekać na przepisy wykonawcze, one już są Dziwne że nikt się ne odzywa w tak ciekawej dla naszej branży sprawie!
Dostałem zapytanie z lokalnego [link widoczny dla zalogowanych] ZUS która ma chillery wody lodowej i musialem improwizować bo tak szczerze to nic nie wiem o ustawie i sposobie jakim można wykonać ocene energetyczną! To kolejna ustawa i podatki nasze wyrzucone w błoto. Kolejna ustawa stworzona przez laików chcących wyłudzić pieniądze od spokojnych użytkowników takich systemów którzy zainwestowali aby zaoszczędzić i jednocześnie ratować środowisko naturalne zmniejszając z użycie energii na własne potrzeby np. firmy czy domu. Teraz będą musieli za to zapłacić bo chcieli pomóc środowisku naturalnemu płacąc za fikcyjne wykonanie takiej ekspertyzy podyktowanej ustawą a usprawiedliwiającą się pod [link widoczny dla zalogowanych] wyciekami z takich systemów. Zastanawiające jest to dlaczego powyżej 12KW mocy.Bo bogaty zapłaci a biedny będzie dociekał dlaczego.
miezala5 odpowiadając na twoje pytanie to najlepszym sposobem pomiaru energetycznego takiego urządzenia jest sam jego użytkownik który do Ciebie zadzwoni z pytaniem. Proszę pana jest coś nie tak. Wydaje mi się że kiedyś na początku było to wydajniejsze. A klient który zainwestował w innowację potrafi liczyć [link widoczny dla zalogowanych] współczynnik COP. Współczynnik wydajności cieplnej , COP (coefficient of performance), jest to stosunek pomiędzy mocą grzewczą pompy ciepła a niezbędną do napędu sprężarki mocą elektryczną. Reasumując ustawa jest chora i zrobiona pod kogoś a raczej firmy. Lepszą ustawą była by taka nakładająca przegląd takiego urządzenia gdzie czyszcząc wymienniki poprawiamy COP. Taka istnieje i niestety jest martwa jak większość w naszym państwie. Jestem ciekaw co się dzieje z panem [link widoczny dla zalogowanych] który strzelał w biurze poselskim . Może dałby mi wskazówki jak być skuteczniejszym? Na tym etapie nie interesuje mnie czy te przepisy są dobre, ja chcę zrobić wszystko co możliwe aby były one przestrzegane .Dla naszej branży są one korzystne gdyż znacznie zmniejszą szarą strefę.
Będziemy głupcami jeżeli nie zażądamy przestrzegania tych przepisów.
Jutro mam spotkanie z urzędnikiem w lokalnym Starostwie odpowiedzialnym za kontrolowanie przestrzegania tych przepisów i zapewniam, że wyegzekwuję to od niego. Wy możecie żądać analogicznych działań na swoim terenie.
Mam tu na myśli oczywiście osoby z branży ,a nie specjalistów pytających co to są manometry... Ja wyraziłem swoją [link widoczny dla zalogowanych] opinię a nie wiem czym spowodowany jest atak. Moim zdaniem ludzie nerwowi nie powinni oceniać układów. Jak pisałem kolejna ustawa napisana przez laików. Starostwa są przygotowane na przepisy. Bo z moich ostatnich doświadczeń to nie. Udokumentowany dokument wycieku czynnika kontrolowanego w markecie. Straż pożarna spełniła się uświadamiając że to nie pożar. Niestety starostwo powiatowe nie wiedziało o co chodzi. Byłem na tej interwencji jako serwisant z uprawnieniami sporządzając odpowiedni dokument do starostwa odpowiedniego względem zdarzenia. I jak myślisz dziadki były w temacie? W urzędnik w starostwie dowie się ode mnie, jeżeli nie dostanie listy [link widoczny dla zalogowanych] użytkowników takich urządzeń to podpowiem mu gdzie ma szukać. Zacznie np od tego, że agregat 180 KW na szczecineckim lodowisku obsługuje dozorca.
Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że domaganie się przestrzegania korzystnych dla nas przepisów spowoduje zwiększenie popytu i automatycznie nasz zawód stanie się lepiej opłacanym?
Akty prawne dają nam możliwość godziwego zarobku ,a my z tego nie korzystamy, a z drugiej strony jak baranki płacimy za dopełnienie innych obowiązków typu atesty np. drabiny itp. Twoja metodyka myślenia jest poprawna, zarówno pod kontem zleceń dla nas - jak i dbałości o środowisko, ale sytuacja w której najpierw uświadamiasz starostwo do kogo mają się zwrócić o okazanie takiego audytu, a następnie jedziesz [link widoczny dla zalogowanych] do wskazanych przez siebie delikwentów na taki audyt, nie jest do pozazdroszczenia, w małych miejscowościach, te światy się znają i będziesz postrzegany jako "wróg - donosiciel" , takie moje zdanie.
Poza tym przeczytałem ustawę i nic tam nie ma , w jaki sposób zmierzyć, na jakiej podstawie stwierdzić, od jakiego COP czy EER jest efektywne urządzenie.ma świetną pamięć, szkoda tylko, że tak wybiórczą. Bo całą aferę spowodował premier Tusk, który złamał dane publicznie słowo, oszukał wyborców, „dał szansę” i zostawił Kamińskiego na stanowiska szefa CBA. I dopóki sam nie dostał po nosie jakoś mu to łamanie prawa i prześladowanie rzekomych łapówkarzy nie przeszkadzało. Wyglądało nawet, że dochodzące stamtąd informacje sprawiały mu przyjemność.
Całe te 5 lat cyrku z Sawicką i skutkujący tym wzrost popularności PiS należy złożyć wyłącznie na karb nieudolności premiera. Czy słowo „dupowatość” jest tu nazbyt ostre? Bo do kultury i tak coraz dalej.
Zresztą podobnie ze sprawą Gowina, gdzie podejmowanie decyzji trwało aż do czasu aż mleko się rozlało a proszek wysypał.
Szkoda tylko, że Panią Paradowską i innych dziennikarzy tak mało interesuje los normalnych ludzi, którzy cierpią potwornie wskutek tych politycznych gierek i zabawek w sądach czy prokuraturze. A sama Sawicka chyba dosyć wycierpiała wskutek takiego sposobu stanowienia „prawa” w Polsce. Jakoś ani słowa Pani Paradowskiej na ten temat. Bo premiera jakoś los ludzi nigdy tak na prawdę nie interesował. Zresztą poza Palikotem (jest się z czego śmiać) nikogo innego też. Szczególnie Kaczyńskiego, dla którego ważny jest „naród” a ludzie niech zdychają
A co to ma wspólnego z tematem i współczynnikiem COP? Który jest wykładnikiem co do poprawnej energetycznej pracy systemu? Naczytałeś się o poprawie energetycznej pracy systemu w Szwecji? To kwestja regulacji [link widoczny dla zalogowanych] systemów. My mamy większe doświadczenie od nich. Może jako przedsiębiorca opiszesz metodę oceny systemu energetycznego na forum ogólno dostępnym mając na uwadze domenę wszystko dla ekologii kierując się domeną uzyskanych certyfikatów aby chronić środowisko naturalne? Myślę że ochrona środowiska to twój cel jako firma. Nie oczekuję odpowiedzi jako stowarzyszenie choć ono powinno odpowiedzieć mając na uwadze środowisko naturalne. Na szczęście audyty [link widoczny dla zalogowanych] i te inne prania mózgu związane np.z kontaktem wzrokowym z klientem mam za sobą wiele lat temu. I cieszę się że traktowałem takie szkolenia z dużym dystansem. Notabene po co zrzeszasz w swoim gronie hydraulików? Ponoć czat będzie dostępny tylko dla członków od nowego roku. Czasami zaprzeczasz sam Sobie. Mi to się wydaje że jesteś za bardzo lojalny. Inni robią swoje bez żadnych uprawnień od wielu lat nie wciągając się w utarczki publiczne. Myślę, że nie ma sensu oceniać istniejących aktów prawnych, był na to czas i można sprawdzić, że niejednokrotnie prosiłem o opinie [link widoczny dla zalogowanych] w trakcie gdy część tych przepisów była konsultowana. Wtedy to miało sens. Teraz jest jak jest i prawo musi być przestrzegane.
W naszym interesie jest żeby tak było i od nas zależy czy tego się doczekamy.
Czy z tego powodu, ze np. nie podoba nam się odnawianie co 5 lat SEP u któryś z Kolegów


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jacko dnia Czw 23:17, 30 Maj 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
jacko
Zwykły uczeń
Zwykły uczeńDołączył: 19 Lut 2012
Posty: 25 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:19, 30 Maj 2013 Powrót do góry

tego nie czyni?? Przecież to bez sensu, żeby osoba czynnie wykonująca zawód musiała co 5 lat płacić i potwierdzać kwalifikacje, a mimo te bez sprzeciwu to robimy bo taki jest wymóg Prawa. Analogicznie aby [link widoczny dla zalogowanych]
były przestrzegane przepisy chroniące nas przed nieuczciwą konkurencją, nikt za nas tego nie zrobi.
Czy sądzicie że organizacje Producentów i Handlowców są zainteresowane eliminowaniem szarej strefy wśród instalatorów i serwisantów??? ja myślę, że wręcz przeciwnie bo mogą bezpośrednio sprzedawać dla klientów zlecając montaże i serwis gwarancyjny za grosze fuchmenom.
Zacznijmy cenić i szanować swoje kwalifikacje i doświadczenie zawodowe i nie rozdawajmy go przypadkowym osobom. Myślę że jest możliwe zorganizowanie szkolenia [link widoczny dla zalogowanych] przez w temacie pomiarów i urządzeń pomiarowych które można zastosować w branży klimatyzacja, chłodnictwo, wentylacja i ogrzewnictwo. Zamiast drzeć ze sobą koty wyraźcie takowym zainteresowanie. Przedłożę zarządowi potrzebę. Dziwne to jest to że w przenośni ktoś nie kojarzy sprężarki jako czarnej skrzynki wykorzystując punkty pomiarowe w systemie chłodniczym do analizy systemu energetycznego działania układu chłodniczego [link widoczny dla zalogowanych] . Niektórzy często pomijają stronę główną klikając bezpośrednio. A administracji proponuję zapoznać się z materiałami które posiadają a później kasować wątki związane z tak zwaną czarną skrzynką wykorzystywaną do oceny energetycznej układu chłodniczego.

W komentarzach nie pojawiła się, jak dotąd, próba ” pogodzenia” obu skrajnych stanowisk – powinna być skazana – uniewinniona.
Fakty są oczywiste. S., ” co widziała cała Polska” wzięła łapówkę. Uczyniła tak w wyniku ( mówiąc ogólnie ) knowań CBA. Gdy została uniewinniona zrodziły się wątpliwości ( namiętności ), jak to możliwe , czyn jest, a nie ma przestępstwa i kary? Sytuacja taka w polskim ustawodawstwie nie jest niczym niezwykłym, chociaż nie zawsze sprawca zostaje uniewinniony. Mogą być wątpliwości, czy również wobec S. mógł zapaść wyrok uniewinniający, zwłaszcza, że uzasadniając go powołano się na instytucję prawną ( ” owoce zatrutego drzewa” ), która ( jeszcze ) w Polsce nie została skodyfikowana.
W takiej sytuacji, jak się wydaje, lepszym rozwiązaniem, bardziej praworządnym, byłoby przypisanie S. zarzucanego jej czynu, stwierdzenie, iż nie zawiera on społecznej szkodliwości i umorzenie postępowania. Rozstrzygniecie takie, chociaż nie byłoby równorzędne z uniewinnieniem, to jednak świadczyłoby, że sprawca nie popełnił przestępstwa. Wilk syty i owca cała.

Przez 8 lat grzałem dom piecem na gaz, który mi w końcu padł. Było to drogie ogrzewanie. Teraz chce kupić piec holzgas, być może VIGAS, ponieważ nic nie ma tańszego niż grzanie drzewem, tym bardziej, iż mam dużo swojego drzewa. Te 2 srubki [link widoczny dla zalogowanych] 1 raz wyrególowane nie powinny być dotykane , ale jak juz to reguluja one powietrze które wydostaje sie otworami w dyszy (wewnątrz są 2 otwory), nie pamietam teraz jak to było ale vigas jakos specjalnie nie mierzył tego ot 3-7 obrotów śruby, regulują one skład miesznki holtzgaz+powietrze wtórne.Przy wymianie dyszy trzeba bedzie to wykrecic i wyczyscic przy ustalaniu [link widoczny dla zalogowanych] warto wiec zmierzyc suwmiarką ile sruba wystaje.
Serwisant przy 1 wymianie wskazany, warto przy takim wybiciu odtworzyć też warstwe dolną paleniska na 4-5cm mieszanki ceramicznej ew szamotu, cegły na dole też warto sprawdzić. Poradźcie jaki piec kupić (HOLZGAS), jakie są typowe problemy z tymi piecami. Na pewno kupię piec, bufor wodny i laddomat.
Mój dom to 2 piętra ok. 150m2, ocieplony styropianem 8cm, Ustaw kocioł na spalanie(nie żarzenie) , temperaturę ustaw na przynajmniej 70 stopni. Wybierz program standardowy (S) , załaduj do pełna klimatyzację, rozpal, poczekaj aż osiągnie przynajmniej 55-60 stopni i zasuń klapę czopucha. Jeśli dmuchawa się kręci a drewno jest suche to nie ma bata żeby się nie nagrzało, chyba że coś z [link widoczny dla zalogowanych] nie tak, ale to za mało informacji mam. Ustaw kocioł na spalanie(nie żarzenie) , temperaturę ustaw na przynajmniej 70 stopni. Wybierz program standardowy (S) , załaduj do pełna, rozpal, poczekaj aż osiągnie przynajmniej 55-60 stopni i zasuń klapę czopucha. Jeśli dmuchawa się kręci a drewno jest suche to nie ma bata żeby się nie nagrzało, chyba że coś z instalacją nie tak, ale to za mało informacji mam.
terownik, który mam to ERS. Nigdzie nie moge znaleźć instrukcji Sad . A w Vigasie nie odbierają telefonów. Na razie ustawiłam na program S. Przy temp. 45 stopni nie świeći się diota ani przy żarzeniu klimatyzacji ani przy spalaniu. Temperatura ustawiona to 66. Panowie kotły te narażone są na uszkodzenia dyszy ceramicznej i wybicia podłoża.
Nowa dysza ma ostre kształty i ok 1,5 -2 cm szerokości otworu (pisze z pamięci )
Jeżeli po otwarciu dolnej komory (podczas pracy) nie widać płomienia to w 95% przypadków dysza jest do wymiany. Jeżeli wstawicie zdjęcie to mogę z dość dużą dozą dokładności ocenić jej stan klimatyzacji zdjęcie od strony górnej (musi byc czysto )

Co do sterowników producent bardzo często zmieniał oprogramowanie wiec mogą się różnić w zależności od wieku.
Częstym problemem jest [link widoczny dla zalogowanych] powietrza wtórnego jak i pierwotnego, wtórne podawane jest w otworach dyszy podczas pracy wentylatora jest tam też klapa bezwładnościowa która może się zaciąć. Powietrze pierwotne podawane jest w górnej części komory załadunkowej. Uszczelka drzwi górnych i dolnych musi być w dobrym stanie.

IMO Sterowniki są dość awaryjne, vigas wymieniał je taniej przy zwrocie starego sterownika. (najczęstsze przyczyny wymiany to brak obrotów wentylatora , zły wskaz temp i kilka innych ).
PS jeżeli jest filtr w układzie CO to koniecznie sprawdzić czystość klimatyzacji , brak obiegu wody !
Wydaje mi się że raczej nie ma w nim (sterowniku) wiekszej filozofii. Ale czy należy na każdy dzień osobno ustawić [link widoczny dla zalogowanych] ? Dotyczą one spalania czy żarzenia. Pytania trudne i głupie może,ale z babskiego punktu wdzenia skomplikowane. Dziekuje za dobre chęci i pomoc w ogarnięciu tego tematu
W piecu palimy od 2001 r.Do tej pory nie musialam sie nim zajmować, ale życie bywa brutalne i od tego roku męcze się z nim sama. Czy na mój adres mailowy przesłał by mi Pan instrukcję jak go krok po kroku przeprogramować. Boję się że sama coś namieszam. Drugie pytanie: co mogło by być nie tak z instalacją lub w jakim kierunku powinnam szukać fachowa, który sprawdziłby co się dzieje.
To nie tyle sprawa „kosztownych nietykalnych”, ale problem znacznie głebszy sięgający fundamentow funkcjonowania panstwa polskiego, jego demokratycznego ksztaltu i obywatelskiej tresci, a wlasciwie zaprzeczen tychze.
Osoby, calkowicie niekompetentne,powolywane na wysokie, czy jakiekolwiek, stanowiska panstwowe, kierowane prywatnymi czy partyjnymi ideologiami, fobiami, szukajace ich potwierdzen i produkujace ofiary pasujace do ich lekow; szukajace zemsty, szykanujace, klamiace, lamiace prawo czy je chocby naginajace – to grozne symptomy niezdrowego panstwa i choroby braku obywatelskosci.
Rozumiem uzycie slowa „glupstwa” w zobowiazujacej, publiczej wypowiedzi, okreslone przez pania Janine przymiotnikiem „male”, ale gdyby serio traktowac Biblie, nalezaloby – sladem przeslania „mowcie’tak-tak, nie-nie” – nazywac zachowania pisowskich czekistow jasno, dosadnie i ostrym slowem za kazdym razem, gdy otwieraja paszcze.
Przymioty i wartosci do ktorych sie sami przyznaja i umieszczaja na puklerzach sa w istocie ich stechla, zgnila odwrotnoscia i ich ujawnianie w obiegu publicznym jeszcze wiecej zgnilizny rozlewa.
Dobrze by było jeszcze wiedzieć dla jakiego zakresu częstotliwości jest to zestawienie. Jeśli jest dla AM1,5 to ok. Farby "lubią" zmieniać swoje właściwości pod wpływem klimatyzacji UV a także niebagatelną sprawą jest wysoka temperatura w okresie stagnacji więc tych bym nie preferował jako warswę absorbera. Inną ważną sprawą jest adhezja do podłoża nie wszystkim można pokrywać np. Cu lub Al. Wspomniany we wcześniejszych postach Alficolor-Schwarz 611 jest od lat sprawdzonym środkiem do barwienia aluminium odpornym na warunki atmosferyczne. Ktoś już robił klimatyzator na tym absorber z dobrym skutkiem. Ja bym zastosował jeszcze jeden manewr w kierunku ograniczenia strat ciepła z powierzchni czołowej kolektora tj. wstawić w przestrzeń między szybę a absorber płyty z aerożelu. [link widoczny dla zalogowanych] podniesienie sprawności całego kolektora. Działa to tak: krzemionkowe cząsteczki tworzą materiał porowaty o śr. do 200 nm co odpowiada średniej drodze cząstek powietrza zawartych w porach aerożelu to z kolei wskazuje na bardzo małą przewodność cieplną materiału przy stosunkowo dobrej przeźroczystości.pytałem brata google i niedarady znaleźć jakiegoś sklepu sprzedającego coś takiego, a na stronie producenta żadnej wzmianki o wartości tego płynu. Jedyne co znalazłem to środek do czernienia AL na allegro ale jest horendalnie drogi ( za małą buteleczkę 35 pln). ALUOXYD to się zwie .Niewiadomo czy to się rozcieńcza i na jaką powierzchnię starczy. Ja mam pomalowany absorber aluminiowy i nie jestem tak do końca zadowolony. Ale jak coś znajdę lepszego to wystarczy że odwrócę listki blachy i potraktuję innym środkiem.
Tak nawiasem to tlenek cynku jest odporny w dużym stopniu na UV ale troszkę mniej jak tlenek tytanu stosowany w powłoce TINOX. Ciekawi mnie dlaczego biała barwa ma takie właściwości pochłaniania.
Zastanawia mnie czy czasem przy budowie następnego panela klimatyzatora nie zastosować blachy ocynkowanej którą będę mógł polutować do rurek miedzianych i poczernić ( oxydować). Nie jestem w stanie obliczyć co się tak naprawdę bardziej opłaca. Wiadomo, że biorąc pod uwagę absorber miedziany, aluminiowy, stalowy pomalowane tą samą farbą to efekt jest znany, ale niema chyba osoby która by miała stal oxydowaną. może mu coś zostało. Oko ludzkie jest naprawdę dobrym instrumentem pomiarowym i może zauważyłeś, że profesjonalne [link widoczny dla zalogowanych] nigdy nie mają barwy białej (przynajmniej te do szerokiego spectrum abs). Są od czarnej przez ciemno niebieski po głęboki fiolet, dlatego też pytałem dla jakiego pasma są te wielkości absorpcji podane? Przy budowie następnego kolektora może pojawią się inne opcje Very Happy. No cóż nie wszystko można w domu wykonać przy podnoszeniu sobie poprzeczki w temacie "sprawniejszy kolektor" Cokolwiek bedzie grzało wodę to istotne jest to by kolektoro grzał . [link widoczny dla zalogowanych] wodę pierwszy. W lato wody będzie pod dostatkiem a zimą gdy słonka mało, kolektor podniesie temperaturę wody z 8°C do powiedzmy 20°C i wtedy ta woda trafia do dalszego podgrzewania. Np: za pomocą reakcji jądrowej to nie istotne.
Ja nie miałem elektrozaworów a na elektronice znam się tyle co na chińskich lampkach choinkowych - przynajmniej wiem, która się przepaliła, nie to co kiedyś.
Czy warto wydawać dodatkowe pienądze na elektrozawory kiedy wystarczy dwa razy w roku przestawić dwa zawory. OK ja też uważam, że lenistwo buduje postęp. Ale zawsze uważałem, że im mniej elementów klimatyzacji tym mniej awarii. Łyżka do zupy jest lepsza niż widelec.Na to pytanie to można odpowiedzieć po specjalistycznych badaniach. Ale z grubsza biorąc aluminum ma przewodność cieplną 237W(m*K) [link widoczny dla zalogowanych] np. węglowa to rząd 50-53W(m*K). Stąd wniosek,że stal będzie potrzebowała więcej czasu by przetransferować tą samą ilość energii cieplnej niż aluminium. Prosty przykład: do odprowadzania ciepła z urządzeń stosuje się radiatory to każdy wie a są one wykonane z aluminium, miedzi, mosiądzu czyli materiałów mających dobrą przewodność cieplną. Inna sprawą to warstwa absorbera klimatyzatora to od niej zależy ile energii zostanie ostatecznie do odebrania a ile odbitej oraz wypromieniowanej ale to już inna bajka.
Bo chińskie patyczki to już nanotechnologia.
Co do ciepłej wody z podkowy w lecie... Żeberka w kapuście, fasolka po bretońsku, leczo, czy przetwory na zimę najlepiej moim zdaniem robi się na takiej kuchni . Problem u mnie jest taki, że budynek (blisko 100-letni) jest dość wysoki, do tego wielka, zimna klatka schodowa. Nie mierzyłem dokładnie, ale pewnie od dachu do parteru będzie pewnie ponad 15m (solary chcę dać na dach - będzie wtedy możliwość wykorzystania max nasłonecznienia). Instalacja ciepłej wody to tylko parter. Chciał bym uniknąć prowadzenia połączenia kolektory-zasobnik na tak dużą odległość. Z tąd pomysł, by zasobnik był na poddaszu lub I piętrze. Jako, że jest to dość wysoko - do transportu cwu na dół [link widoczny dla zalogowanych] (jakieś 0,5-1 atm). W beczce poza wężownicą do solarów planuję dać drugą, którą wepnę poprzez elektrozawór do instalacji co. Coś mi się wydaje, że pewnie jednak będę musiał rozglądnąć się za jakimś zbiornikiem ciśnieniowym - zbyt dużo kombinowania i niepewność efektu końcowego jak na taką skalę projektu. przy zbiorniku 250 L i temperaturach wyjściowych góra-40*,dół-30* , na godzinę 18-sta udało sie uzyskać góra-68* , dół-58*.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jacko dnia Czw 23:21, 30 Maj 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
jacko
Zwykły uczeń
Zwykły uczeńDołączył: 19 Lut 2012
Posty: 25 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:13, 24 Maj 2015 Powrót do góry

” W wywiadzie dla telewizji Al-Manar, która jest własnością libańskiego Hezbollahu, Assad powiedział, że w Syrii jest już “pierwsza część” nowoczesnego systemu obrony przeciwlotniczej S-300 produkowanego w Rosji. Wywiad zostanie nadany dziś po południu.
Syryjscy rebelianci nie mają lotnictwa i Assad nie kupuje S-300, by poprawić swe szanse w dwuletniej wojnie domowej. S-300 ma odstraszyć Izraelczyków, którzy już kilka razy bombardowali w ostatnich miesiącach cele na terytorium Syrii.”
O czyn ten “absolwent” fanzoli ?
Wszyscy wiedza, ze rozchodzi sie o rurociagi, nikt tego nie ukrywa a on …
Naja … Gospodarzu, zycze przyjemnej kawy na antenie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)